Ćwicz nawet, jeśli nie możesz wyjść na siłownię

Here we go again! Niby każdy się spodziewał, ale przyznacie, że i tak łezka z oka popłynęła. Mieszkanie, które ponownie przerodziło się w biuro i szkołę, nieczynne restauracje i mnóstwo ograniczeń zaakceptowaliśmy bez większego problemu.
Ciosem prosto w serce okazały się być zamknięte siłownię. Jeśli jesteście wśród tych, którym ciężko zmobilizować się do ćwiczeń w domu, a wyjście na siłownie było dużą motywacją, ten tekst jest dla Was! Przeczytajcie o tym, dlaczego trening podczas lockdownu jest tak ważny.

 

Dziewczyny, na początek ustalmy sobie jedno. Smukła sylwetka, płaski brzuch i sexi pośladki są bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Całe szczęście, że do trenowania i dbania o siebie, nie potrzebujemy prywatnej siłowni w mieszkaniu, ani profesjonalnego sprzętu. Wystarczy wysokiej jakości top sportowy (absolutnie obowiązkowy) oraz wygodne legginsy. Jednak jak przekonać samą siebie, aby zamiast kolejnego odcinka serialu na Netflixie, rozłożyć matę i godzinę poświęcić na ćwiczenia?

Po pierwsze i najważniejsze - pamiętać, że aktywność fizyczna to nie tylko piękna sylwetka, ale przede wszystkim zdrowie i odporność!

Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że obecnie jest to szczególnie ważne. Treningi zwiększają efektywność pracy krążenia oraz układu oddechowego. Dzięki regularnym ćwiczeniom, nasz organizm jest w stanie lepiej radzić sobie z infekcjami oraz po prostu, lepiej funkcjonować. Tutaj również liczy się zasada „lepsze coś, niż nic”, dlatego jeśli nie masz ochoty na pełny trening, porozciągaj się, praktykuj jogę lub wykonaj mniej intensywne ćwiczenia.

Jeżeli przed zimą planowałyście „odpuścić” (bo w końcu kto nas będzie oglądał? ;)) Oficjalnie nalegamy - nie róbcie tego! Działajmy na pełnych obrotach.

Po drugie - róbmy to dla siebie!

Spędzając większość dnia w domu, łatwo popaść w rutynę i jesienną chandrę, a zdrowy styl życia odłożyć „na potem”. Odpoczynek jest ważny, ale to dzięki ćwiczeniom czujemy się lepiej. Podczas treningu w domu wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które bezpośrednio wpływają na polepszenie nastroju. Oprócz tego, endorfiny redukują poziom stresu i blokują ból. Warto pamiętać, że to właśnie uprawianie sportu potrafi wyzwolić ich najwięcej. W obecnych czasach, szczególnie warto pobudzać mózg do uwalniania tego hormonu tak, aby zawsze być w dobrym nastroju.

Wszystko to czym się otaczamy, co jemy, jak spędzamy czas, wpływa na to jak się czujemy. A teraz, gdy zmuszone jesteśmy do zmiany trybu życia, warto codziennie, w każdym aspekcie starać się o lepsze samopoczucie.

PS czekolada i pikantne potrawy również dostarczają nam endorfin. Balans przede wszystkim!

Po trzecie - wykorzystajmy ten czas!

Mówcie co chcecie, ale naszym zdaniem lockdown warto wykorzystać w 150%. Według badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, w okresie pierwszej społecznej kwarantanny 20% ankietowanych dzięki zdrowemu stylu życia, zredukowało masę swojego ciała. Z kolei aż 36% badanych uznało, że znacznie częściej przygotowywali posiłki samodzielnie, unikali przetworzonego jedzenia oraz zmienili swoją dietę na zdrowszą.
Wiemy już, że pierwsza fala pandemii skłoniła nas wszystkich do refleksji w kwestii zdrowia, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Dlatego teraz to nie czas na wymówki! Z drugiej strony warto pamiętać, że nie są to też zawody o to kto będzie trenował najciężej. Mimo wszystko, siedzimy w domach, mamy więcej wolnego czasu, który warto spożytkować tak, aby wiosną nie szukać magicznego sposobu na formę życia w 7 dni. Kiedy jak nie teraz? Drugi raz taka szansa (oby) się nie przytrafi.
Jeśli nie możesz zmobilizować się do samodzielnych ćwiczeń, skorzystaj z oferty trenerów personalnych. Większość z nich swoje usługi przeniosło do świata online, a ich treningi dostosowane są do warunków domowych. Warto zwrócić też uwagę na darmowe treningi, od których internet aż huczy. Masa wyzwań, programów treningowych i gotowych ćwiczeń na wyciągnięcie ręki. W obu sytuacjach, warto ustalić swój grafik treningowy. Trenowanie w ustalone dni, o stałej porze, pomoże Wam mieć ten cały proces pod kontrolą.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.


You may also like

Wyświetl wszystkie
Example blog post
Example blog post
Example blog post